Mapa webu
    Letectv?z  Flight.cz  V?a.cz  L-39 Výcvikový systém  L-39 - Czech Jet Team  www.plachteni.cz  Letecké filmy 

Žatecký slet je jednou z nejnavštěvovanějších akcí regionu. Jeho konání finančně podporuje Královské město Žatec.

Letecký bazar

PRODÁM: 2001 Tecnam P92 Echo
Good condition
Italian registration
Rotax 80 plus turbo
Radio 25
No transponder
New propeller kiev prop
Proce 29000 euro

Vstupte do bazaru

Letecká fotogalerie

Ty nejlepší letecké fotografie najdete na stránkách Airplane-pictures.net. Denně nové fotky.

O serveru www.laazatec.cz

Co je Žatecké UL info? Je to internetový dvojník žateckého klubu ultralehkého létání. Jelikož internet nezná hranic, tak ani tyto stránky nejsou vázány jen na létání v Žatci. Podobně jako na reálných letištích se tu můžete dozvědět zajímavé informace, zjistit, co je nového, zeptat se na to, co vás zajímá nebo se kouknout do bazaru zda někdo neprodává za dobrou cenu to, co sháníte.

Kdo vytváří tento server?

Svými články, fotografiemi a informacemi přispěli:

Všichni, kdo pomáhají těmto stránkám tak dělají zadarmo, takže se jednalo o přesnou kopii běžného letišťního života. :-) Díky těmto nadšencům má Žatecké UL info podobu takovou jakou má.

Jak to všechno začalo?

Na jaře 2001 spatřily světlo světa stránky pamětníkům známého HansAiru z letiště v Prostějově. O tom, jaká to byla bomba na českém ultralehkém internetu netřeba psát. Fanda Bauer, pilot žateckého UL klubu, mě na HansAir upozornil a přivedl na myělenku vytvořit podobné klubové stránky. HTML ale byla pro mě velká neznámá. HansAir postupně aktualizovat přestal a nakonec i zanikl, což byla dle mého názoru škoda. (pozn. 25.2.2006- HansAir začal v únoru 2006 znovu vysílat :-))

V červenci 2002 se objevila na internetu naše první stránka. S HTML jsem do té doby neměl žádné zkušenosti a také to podle toho vypadalo. V této fázi neměli žatečtí piloti o ničem ani tušení. Postupně jsem nový výtvor otestoval na všech členech, kteří měli přístup k internetu.

Náš rodokmen je jednoduchý. Máme dva otce- HansAir a Mechové stránky Michala Eliáše, který se poslední dobou specializuje spíše na MPG. Možná máme na triku také několik dětí, bohužel se nám ale žádné z nich neozvalo.

První verze stránek přestala brzo stačit a tak přišla na řadu druhá, která se začala rodit již během vánoc 2002 a veřejnost ji spatřila v březnu 2003.

Z několika let našeho krátkého působení se dá vypíchnout několik milníků. V květnu 2003 spatřil světlo světa Pilot test on-line, díky němuž jsme se dostali do povědomí českých pilotů.

Druhým mezníkem je únor 2004, kdy začala novinářka ČTK (dnes zaměstnankyně ČSA) a žákyně v leteckém výcviku Marcela Fialková psát zajímavého Průvodce leteckým výcvikem.

Měli jsme velké štěstí na talentované autorky. Druhým pokladem je Marie Bortlíková, jejíž články se také čtou jedním dechem a patří k tomu nejlepšímu, co zde můžete najít.

Samostatnou zmínku si zaslouži také členové Klubu LAA v Žatci, kteří posílají fotografie a informace, i když jsou trochu skoupí.

Postupně následovaly další články a návštěvnost stoupala z původních 6 přístupů denně a dnes se již pohybuje v jiných dimenzích:

Ultralight bazar, Otázky

Na www.laazatec.cz nenajdete jen články. Na podzim 2003 jsme spustili Ultralight bazar a o něco později také Letecké fórum.

A co vy?

Chcete nám poslat nějaký článek? Pište na e-mail krupka@martinkrupka.cz .

Martin Krupka
administrátor stránek

Související informace

Žatecké info provozuje Martin Krupka | Copyright © 2002- 2024 | ISSN 1214-5882 | Piště na: krupka.mar@gmail.com
Žatec | Inzerce Žatec | Práce Žatec | Byty pronájem Žatec | Letní kino Žatec | Dočesná 2015 | Chmelfest
Přístupy celkem: