Mapa webu
    Letectv?z  Flight.cz  V?a.cz  L-39 Výcvikový systém  L-39 - Czech Jet Team  www.plachteni.cz  Letecké filmy 

Žatecký slet je jednou z nejnavštěvovanějších akcí regionu. Jeho konání finančně podporuje Královské město Žatec.

Letecký bazar

PRODÁM: STOL Ultralight Airplane Yetti – J03/Swift J-03 144HP for sale
Ultralight / microlight pro velké a těžké piloty do hor nebo na vlekání

Jeden z největších ultralehkých letounů příhradové ocelové konstrukce s křídlem z duralových profilů. Rozpětí křídla 9,8m. Ostruhový typ. Flaperony. Turbulátory. Potaženo leteckým plátnem. Yetti-J-03 má záchranný raketový padákový systém GRS 3/450 po revizi. Další revize až 03/2022
Letadlo nikdy nebylo havarováno. Nikdy nelétalo ve škole. RV.1996. Celkový nálet letadla 98 hod.
MTOW 472,5kg . Prázdná váhat 320.5kg.
Motor : konverze VW 1,2 TSI 144hp/5550RPM, 200 NM při 2200-4400RPM, nízká spotřeba - přímý vstřik benzínu BA 95 ( nemůže zamrznout sání) turbodmychadlo s mezichladičem. Motor lze lehce nahodit ručně i bez startéru. Startér na 12v namontován. Startovací akumulátor 18Ah. O motoru zde: >http://www.aeroweb.cz/clanky/4506-vyrabime-letecky-motor-10-zapojeni-elektroinstalace-ii
Reduktor: 1:2,14 plochý ozubený řemen Gates Polychain, ocelové řemenice. Napínání excentrem.
Vrtule: Werner 2000mm, v 75procentech 18stupňů, dvoulistá dřevěná na zakázku vyrobená, pravotočivá, ruský profil.

Výkony: stoupavost: cca 5,5m mezi 3500a 4500feet/AMSL!
Cestovní rychlost:120-160km/h
Ekonomická rychlost 100km/h
VNE 182 Km/h
Vs1 56 Km/h

Spolehlivě přistane a vzlétne z 150m dráhy se středně zkušeným pilotem a druhou osobou na palubě.
Turbulátory po celém rozpětí křídla, nezávisle bržděná kola z místa pilota.
Základní přístrojové vybavení, intercom. Technická prohlídka platná do 8.7.2017. Zákonné pojištění zaplaceno do 31.12.2016

K letadlu Yetti je možné koupit originál bržděný přívěs ( celková váha 750kg) s plachtou , kterým výrobce dodával letadla zákazníkům za dalších 30 000,-Kč( 1100 EUR), přívěs momentálně nemá značky je však provozuschopný, ideální k uskladnění letadla a pro převoz.

Hodné a nezáludné letadlo, pod 58km/hod nepadá do vývrtky, sklopí nos a pak se rozlétne, předevedu. Předvedení letadla 960kč za ½ hod letu.

Cena: 496289,- Kč

Tel:00420603107704, domluvíme se mimo jiné i rusky a anglicky.

STOL Ultralight Airplane Yetti - J03 / Swift J-03 144HP for sale
Ultralight / microlight for large and heavy pilots into the mountains or for towing gladers.

One of the biggest ultralight aircraft lattice steel structure with a wing made of duralumin profiles. Wing span of 9.8 meters. Tail type. Flaperons. Vortex generators. Covered with air canvas. Yetti-J-03 has a ballistic recovery parachute system GRS 3/450 after a revision. Further revisions to 03/2022
No damage history. Never flown in school. Bj/ et works 1996. Total flown time aircraft only 100 hours!
 MTOW 472.5 kg. Empty weight 320,5 kg.
Engine: Conversion VW 1.2 TSI 144hp / 5550RPM, 200 NM at 2200-4400RPM, low energy consumption, direct injection, automobile gasoline 95 OCT (can not freeze suction) turbocharger with intercooler. The engine can be easily manually start by propeller without a starter. Starter 12v mounted. 18Ah starter battery.
Reducer: 1: 2.14 Belts Gates Polychain, steel pulleys. Tensioning by eccentric.
Propeller: 2000 mm Werner in 75 percent 18 degree , two-blade wooden custom made, right-handed, powered Russian profile.

Performance: climb: about 5.5 meters per second between 3500feet to 4500feet / AMSL!
Cruising speed: 120-160 km / h
Economical speed 100 km / h
VNE 182 km / h
Vs1 56 km / h

 Reliably lands and takes off from the runway 150 meters with moderately experienced pilot.
Vortex generators across the wing span, independently braked wheels of the place of pilot, cabin width of about 120 cm.
The basic instrumentation, intercom. Inspection valid till July 8, 2017. Legal insurance paid till December 31, 2016

The aircraft Yetti can buy the original 750 kg braked trailer with canvas factory, which supplied the aircraft manufacturer customers for an additional 1100 EUR, the trailer does not currently have the registration brand but is serviceable, perfect for storage of aircraft and transportation.

About the engine here: >http://www.aeroweb.cz/clanky/4506-vyrabime-letecky-motor-10-zapojeni-elektroinstalace-ii
Good and straightforward aircraft, under 58Km/hod does not fall into a spin, rotate the nose and then take flight, I show you.

Price 18496 EUR

Tel: 00420603107704, I speak Czech, Russian and English.

.

Vstupte do bazaru

Letecká fotogalerie

Ty nejlepší letecké fotografie najdete na stránkách Airplane-pictures.net. Denně nové fotky.

Vydařená Žatecká doletná 2004
20. 9. 2004 - Martin Krupka

Byli jste na Žatecké doletné roku 2004? Nebyli? Pak ti co byli vám řeknou, že jste udělali chybu. Letiště Žatec-Macerka se totiž na jeden sobotní den stalo baštou ultralehkého létání se vším všudy. Při sčítání letadel, která do Žatce přiletěla jsme skončili na čísle 67. Žatec se tak zařadil do společnosti Nymburka a Jihlavy, coby nejnavštěvovanějších ultralehkých akcí roku 2004.

Tonda Anýž z Charvátců Trio Stratonů Dynamic

K úspěchu přispěl velkou měrou i svatý Petr, který stejně jako loni nadělil to nejlepší počasí, jaké je v září možné. Již v deset hodin ráno, kdy poslední žatečtí ospalové ještě chrupali na letišti ve svých boudách, byste napočítali na ploše 21 letadel (pozn. na Žatecký slet v červnu přiletělo 33 letadel).

Většina letounů přilétala během celého dne ve skupinkách. Jako první dorazila námi často pošťuchovaná skupinka z nedalekých Charvátců. Žádné drahé éro byste mezi nimi nenašli. Straton D6, Minimax, Himax, rogala- vše poháněné laděným Trabantem, který prošel rukama trabantového mága p. Smolíčka.

Pár minut po nich se v žateckém éteru (provozovatel letiště AFIS nepochopitelně nevyhlásil) ozývaly domluvy, jakže udělají průlet nad plochou. Na obzoru jsme spozorovali tři tečky, ze kterých se vyklubali tři Stratoni z Plešnice, v jejichž čele letěla pilotka Jarka Hanzalová s málo viděnou D5.

Stojánka se plní Straton D6 Zdeňka Koníčka Krasavec

Dále již nemá význam jmenovat jednotlivá éra, ale jen skupinky- například výpravu z Kladna (alias Spirits of Kladno), které jsem měl možnost vidět poprvé, dále přiletěli hromadně ústečáci, tepličáci, piloti z Karlových Varů, Chotěšova, Benešova... A to jsem u několika skupinek nezjistil odkud jsou a jistě na nějaké zapomněl.

Na stojánce tak bylo k vidění vždy okolo 20ti letadel, které se střídaly. Rušný provoz nad Žatcem přitáhl na letiště také několik desítek místních, nejčastěji rodin s dětmi. Žatečáci jsou již zvyklí, že mohou kdykoli přijít a vidět odvážné muže (a ženy) na létajících strojích. Navíc silnice před prahem dráhy 29 nabízí jedinečný pohled na přistávající letadla, na která si můžete téměř sáhnout.

Honza Majer alias Xsite Star Účastníci letu do Chomutova

Podobně jako loni jsme připravili soutěž ve střelbě ze vzduchovky a soutěž ve stolním tenise. Tentokrát se jich však účastnilo méně soutěžících, protože se bylo stále na co koukat. I tak se vítězové radovali ze zajímavých cen (něco k snědku a pití).

Kolem páté hodiny odstartovala čtyři rogala a čtyři letouny k letu do Chomutova. Účastnili se ho ve většině piloti ze Žatce. Po návratu do Žatce byl již z dálky vidět padák Honzy Majera (Paraglide.cz, Xsite.cz), který se teprve připravoval na večerní let. K večeru se totiž vítr ztišil úplně a slunce babího léta barvilo krajinu do červena. Honza přistál po více jak hodinovém letu na Nechranice a vojenské letiště (kde se mimochodem tento týden začala bourat VPD) s plným foťákem a spokojeným úsměvem na tváři. Jako překvapení se dostavila také jedna naleštěná tříkolka s padákem nad hlavou, připomínající spíše motorku, které její majitel a pilot Václav honosně říká Flying Chopper.

Strůjce vynikajících kuřat Karel Hoffman Tak jak naletíme Jirka Janata se svojí přítelkyní

Druhá várka grilovaných kuřat zavoněla letištěm, ale ještě před setměním proběhlo vyhlášení výsledků v dovednostních soutěžích. Všechny kategorie provázel potlesk. Nejvíce soutěžících se zúčastnilo střelby ze vzduchovky. Po vyhlášení výsledků se všichni přesunuli do nově otevřeného koutku s krbem.

PG Duo Spokojený Honza Majer po přistání Havránkovic rodina byla v soutěžích velmi úspěšná

Kolem deváté hodiny rozřízl předseda Pavel Lenkvík hučení připomínající včelí roj a začal s vyhlašováním hříšníků za uplynulý rok. Platí úměra za každý hřích jednu flašu. Sešly se tak čtyři fernety. Někteří hříšníci se nevyplatili a příští rok jim připočteme i úroky.

Mirka chodí na chůdách nejrychleji Čerstvě otevřený koutek pro letce Sešlo se dost zajímavých lidí

Doletná léta páně 2004 se vydařila na výbornou. Zásluhu na tom mají krom počasí hlavně piloti, kteří vytvořili tu správnou atmosféru. Opět se ukázalo, že letecké akce pořádané v Žatci jsou nejen setkáním pilotů všemožných létajících zařízení, ale i zajímavou společenskou událostí.

Reportáž Honzy Majera: Žatecká doletná 2004

Tento článek je trvale uložen v archívu v sekci: Akce

Letecká reklama

Vložte komentář:

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Antispam - opište číslo:
Antispam number
Odesláním příspěvku souhlasíte se zveřejněním IP adresy Vašeho počítače. Dle IP adresy lze Váš počítač identifikovat.

Tip Neorientujete se na těchto stránkách? Podívejte se na seznam všech článků seřazených podle data publikace.

!!! Nechcete aby vám unikl nějaký z našich nových článků? Přečtěte si více o novinkách na e-mail.

Žatecké info provozuje Martin Krupka | Copyright © 2002- 2016 | ISSN 1214-5882 | Piště na: krupka.mar@gmail.com
Žatec | Inzerce Žatec | Práce Žatec | Byty pronájem Žatec | Letní kino Žatec | Dočesná 2015 | Chmelfest
Přístupy celkem: