Mapa webu
    Letectv?z  Flight.cz  V?a.cz  L-39 Výcvikový systém  L-39 - Czech Jet Team  www.plachteni.cz  Letecké filmy 

Žatecký slet je jednou z nejnavštěvovanějších akcí regionu. Jeho konání finančně podporuje Královské město Žatec.

Letecký bazar

PRODÁM: Velké bačkory na MZK.Cena 1000Kč

.

Vstupte do bazaru

Letecká fotogalerie

Ty nejlepší letecké fotografie najdete na stránkách Airplane-pictures.net. Denně nové fotky.

Zamračená Žatecká doletná 2005
20.9.2005 - Martin Krupka

Hlavním nepřítelem létání je počasí, jak už jsme se mohli v Žatci několikrát přesvědčit. Počasí totiž rozhoduje o všem. A rozhodovalo i v sobotu 17. září 2005. Jak je vidět na fotkách, tak to nebylo to tutové počasí, kdy máte jistotu, že někam doletíte a nebudete utíkat před deštěm. Proto přiletělo jen pár kamarádů převážně z okolních letišť a k tomu pár několik málo nováčků. A nakonec, jako překvapení, na nás chvílemi vykouklo sluníčko.

S menší návštěvou se i letecké debaty, soutěže a hodování vedlo v příjemném rodinném duchu. Podle ohlasů se kuřátka opět vyvedla na výbornou a o pití také nebyla nouze. Celodenní konzum nerozum vyvrcholil až večerním prodáváním odpustků. Ne každý měl svědomí čisté a za blbost se platí. Flaška Ferneta je nakonec ještě velmi nízká cena.

Kdo všechno přiletěl? Můžu soudit jen podle fotek a mailů, které mi přišly. Mezi spolehlivé návštěvníky, které u nás rádi vidíme patří piloti z Plešnice a Chotěšova. Mají to co by kamenem dohodil- a tak mě napadá, proč k nim nelétáme na oplátku také my častěji. :-) Nejzajímavějším letadlem byla stíhačka Fascination s motorem Subaru. Kromě leteckých návštěv přijelo dost pilotů po čtyřech kolech. Áut bylo nakonec víc než letadel.

Jako tradičně se u nás také soutěží. Jelikož se loni díky velkému množství nepodařilo dohrát turnaj ve stolním tenise, letos nebyl zařazen do programu. A tak se soutěžilo pouze ve střelbě ze vzduchovky a chůzi na chůdách. Obzvláště první jmenovaná disciplína přinesla nevídaný kousek a tím je nástřel Pepy Jesínka 95 bodů z deseti střel (viz. obrázek). Druhé místo si odnesl Pepa Krupka a třetí byl p. Valchař. O výsledcích dětských a dospěláckých chůd tamtamy mlčí.

A jaká tedy byla letošní doletná? I přes menší účast to bylo příjemné letecké setkání. Akorát by nemusela být taková zima. :-)

Foto a info: Fanda Bauer a Pepa Krupka.

Tento článek je trvale uložen v archívu v sekci: Akce

Vložte komentář:

Jméno:
E-mail:
Komentář:
Napište první a osmé písmeno ve slově ultralight:
Odesláním příspěvku souhlasíte se zveřejněním IP adresy Vašeho počítače. Dle IP adresy lze Váš počítač identifikovat.

Tip Neorientujete se na těchto stránkách? Podívejte se na seznam všech článků seřazených podle data publikace.

Žatecké info provozuje Martin Krupka | Copyright © 2002- 2017 | ISSN 1214-5882 | Piště na: krupka.mar@gmail.com
Žatec | Inzerce Žatec | Práce Žatec | Byty pronájem Žatec | Letní kino Žatec | Dočesná 2015 | Chmelfest
Přístupy celkem: